Divizioni Nr. 14 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 14 (kthjellim).
Divizioni Nr. 14
Division Nr. 14
—  divizion  —
Divizioni Nr. 14 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 14
Divizioni Nr. 14
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°05′21″V 97°13′20″P / 50.0891677°V 97.2222316°P / 50.0891677; -97.2222316 (Divizioni Nr. 14)Koordinatat: 50°05′21″V 97°13′20″P / 50.0891677°V 97.2222316°P / 50.0891677; -97.2222316 (Divizioni Nr. 14)
Popullsia 18.118 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 14 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 18118 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba