Divizioni Nr. 14 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 14 (kthjellim).
Divizioni Nr. 14
Division Nr. 14
—  divizion  —
Divizioni Nr. 14 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 14
Divizioni Nr. 14
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°17′V 103°35′P / 53.28°V 103.58°P / 53.28; -103.58 (Divizioni Nr. 14)Koordinatat: 53°17′V 103°35′P / 53.28°V 103.58°P / 53.28; -103.58 (Divizioni Nr. 14)
Sipërfaqja 33.817,69 km2
Popullsia 36.515 banorë 2006
Dendësia 1,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 14 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 33817.69 km² dhe popullsi 36515 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan