Divizioni Nr. 19 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 19 (kthjellim).


Divizioni Nr. 19
Division Nr. 19
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Grande Prairie
Statistika dhe Territori
Koordinatat 55°10′41″V 118°47′00″P / 55.178056°V 118.783333°P / 55.178056; -118.783333 (Divizioni Nr. 19)Koordinatat: 55°10′41″V 118°47′00″P / 55.178056°V 118.783333°P / 55.178056; -118.783333 (Divizioni Nr. 19)
Sipërfaqja 20.518,15 km2
Popullsia 98.712 banorë 2006
Dendësia 4,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 19 – harta_foto

Divizioni Nr. 19 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 20518.15 km² dhe popullsi 98712 banorë.[1] Grande Prairie është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta