Grande Prairie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Grande Prairie (kthjellim).


Grande Prairie
City of Grande Prairie
—  qytet (city)  —
Pamje nga Grande Prairie

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Dwight Logan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 55°10′15″V 118°47′41″P / 55.170756°V 118.794777°P / 55.170756; -118.794777 (Grande Prairie)Koordinatat: 55°10′15″V 118°47′41″P / 55.170756°V 118.794777°P / 55.170756; -118.794777 (Grande Prairie)
Lartësia 669 m (m.n.d)
Sipërfaqja 62,3 km2
Popullsia 50.227 banorë 2007
Dendësia 806,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Vendndodhja
Grande Prairie is located in Kanadaja
Grande Prairie
Grande Prairie
www.cityofgp.com/

Grande Prairie është një qytet (city) në Provincën Alberta, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 62.3 km² dhe popullsi 50227 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta