Divizioni Nr. 1 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 1 (kthjellim).


Divizioni Nr. 1
Division Nr. 1
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Medicine Hat
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°02′00″V 110°40′00″P / 50.033333°V 110.666667°P / 50.033333; -110.666667 (Divizioni Nr. 1)Koordinatat: 50°02′00″V 110°40′00″P / 50.033333°V 110.666667°P / 50.033333; -110.666667 (Divizioni Nr. 1)
Sipërfaqja 20,52614 km2
Popullsia 74.550 banorë 2006
Dendësia 3.631,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 1 – harta_foto

Divizioni Nr. 1 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 20.52614 km² dhe popullsi 74550 banorë.[1] Medicine Hat është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta