Divizioni Nr. 1 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 1 (kthjellim).


Divizioni Nr. 1
Division Nr. 1
—  divizion  —
Divizioni Nr. 1 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 1
Divizioni Nr. 1
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°09′V 95°53′P / 50.15°V 95.88°P / 50.15; -95.88 (Divizioni Nr. 1)Koordinatat: 50°09′V 95°53′P / 50.15°V 95.88°P / 50.15; -95.88 (Divizioni Nr. 1)
Popullsia 17.476 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Divizioni Nr. 1 – harta_foto

Divizioni Nr. 1 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 17476 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba