Divizioni Nr. 1 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 1 (kthjellim).


Divizioni Nr. 1
Division Nr. 1
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Kryeqëndra Estevan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°08′V 103°01′P / 49.14°V 103.01°P / 49.14; -103.01 (Divizioni Nr. 1)Koordinatat: 49°08′V 103°01′P / 49.14°V 103.01°P / 49.14; -103.01 (Divizioni Nr. 1)
Sipërfaqja 14,96674 km2
Popullsia 29.168 banorë 2006
Dendësia 1.948,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 1 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 14.96674 km² dhe popullsi 29168 banorë.[1] Estevan është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan