Divizioni Nr. 2 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 2 (kthjellim).


Divizioni Nr. 2
Division Nr. 2
—  divizion  —
Divizioni Nr. 2 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 2
Divizioni Nr. 2
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°36′08″V 97°02′24″P / 49.6020917°V 97.0400873°P / 49.6020917; -97.0400873 (Divizioni Nr. 2)Koordinatat: 49°36′08″V 97°02′24″P / 49.6020917°V 97.0400873°P / 49.6020917; -97.0400873 (Divizioni Nr. 2)
Popullsia 55.886 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 2 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 55886 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba