Divizioni Nr. 2 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 2 (kthjellim).


Divizioni Nr. 2
Division Nr. 2
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Kryeqëndra Weyburn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°40′V 103°52′P / 49.67°V 103.86°P / 49.67; -103.86 (Divizioni Nr. 2)Koordinatat: 49°40′V 103°52′P / 49.67°V 103.86°P / 49.67; -103.86 (Divizioni Nr. 2)
Sipërfaqja 16,85918 km2
Popullsia 20.363 banorë 2006
Dendësia 1.207,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 2 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 16.85918 km² dhe popullsi 20363 banorë.[1] Weyburn është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan