Divizioni Nr. 3 (Alberta)

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 3 (kthjellim).


Divizioni Nr. 3
Division Nr. 3
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Fort Macleod
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°44′V 113°24′P / 49.73°V 113.4°P / 49.73; -113.4 (Divizioni Nr. 3)Koordinatat: 49°44′V 113°24′P / 49.73°V 113.4°P / 49.73; -113.4 (Divizioni Nr. 3)
Sipërfaqja 13.866,22 km2
Popullsia 37.846 banorë 2006
Dendësia 2,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 3 – harta_foto

Divizioni Nr. 3 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 13866.22 km² dhe popullsi 37846 banorë.[1]Fort Macleod është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[edit | edit source]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[edit | edit source]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta