Divizioni Nr. 4 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 4 (kthjellim).


Divizioni Nr. 4
Division Nr. 4
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Hanna
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°38′41″V 111°55′59″P / 51.644809°V 111.9330463°P / 51.644809; -111.9330463 (Divizioni Nr. 4)Koordinatat: 51°38′41″V 111°55′59″P / 51.644809°V 111.9330463°P / 51.644809; -111.9330463 (Divizioni Nr. 4)
Sipërfaqja 22.150 km2
Popullsia 10.600 banorë 2006
Dendësia 0,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 4 – harta_foto

Divizioni Nr. 4 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 22150 km² dhe popullsi 10600 banorë.[1] Hanna është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta