Divizioni Nr. 4 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 4 (kthjellim).
Divizioni Nr. 4
Division Nr. 4
—  divizion  —
Divizioni Nr. 4 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 4
Divizioni Nr. 4
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°54′13″V 109°28′47″P / 49.9036395°V 109.4797847°P / 49.9036395; -109.4797847 (Divizioni Nr. 4)Koordinatat: 49°54′13″V 109°28′47″P / 49.9036395°V 109.4797847°P / 49.9036395; -109.4797847 (Divizioni Nr. 4)
Sipërfaqja 21.364,96 km2
Popullsia 11.086 banorë 2006
Dendësia 0,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 4 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 21364.96 km² dhe popullsi 11086 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan