Divizioni Nr. 5 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 5 (kthjellim).


Divizioni Nr. 5
Division Nr. 5
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Drumheller dhe Strathmore
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°02′V 113°24′P / 51.04°V 113.4°P / 51.04; -113.4 (Divizioni Nr. 5)Koordinatat: 51°02′V 113°24′P / 51.04°V 113.4°P / 51.04; -113.4 (Divizioni Nr. 5)
Sipërfaqja 16.775,16 km2
Popullsia 51.104 banorë 2006
Dendësia 3,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 5 – harta_foto

Divizioni Nr. 5 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 16775.16 km² dhe popullsi 51104 banorë.[1] Drumheller dhe Strathmore është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta