Divizioni Nr. 6 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 6 (kthjellim).


Divizioni Nr. 6
Division Nr. 6
—  divizion  —
Divizioni Nr. 6 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 6
Divizioni Nr. 6
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°40′41″V 100°45′04″P / 49.6780006°V 100.7512379°P / 49.6780006; -100.7512379 (Divizioni Nr. 6)Koordinatat: 49°40′41″V 100°45′04″P / 49.6780006°V 100.7512379°P / 49.6780006; -100.7512379 (Divizioni Nr. 6)
Popullsia 9.814 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 6 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 9814 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba