Divizioni Nr. 6 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 6 (kthjellim).


Divizioni Nr. 6
Division Nr. 6
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Kryeqëndra Regina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°26′00″V 104°37′00″P / 50.433333°V 104.616667°P / 50.433333; -104.616667 (Divizioni Nr. 6)Koordinatat: 50°26′00″V 104°37′00″P / 50.433333°V 104.616667°P / 50.433333; -104.616667 (Divizioni Nr. 6)
Sipërfaqja 17.548,03 km2
Popullsia 220.688 banorë 2006
Dendësia 12,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 6 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 17548.03 km² dhe popullsi 220688 banorë.[1] Regina është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan