Divizioni Nr. 7 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 7 (kthjellim).


Divizioni Nr. 7
Division Nr. 7
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Stettler dhe Wainwright
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°50′V 110°52′P / 52.83°V 110.87°P / 52.83; -110.87 (Divizioni Nr. 7)Koordinatat: 52°50′V 110°52′P / 52.83°V 110.87°P / 52.83; -110.87 (Divizioni Nr. 7)
Sipërfaqja 19.209,51 km2
Popullsia 39.909 banorë 2006
Dendësia 2,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 7 – harta_foto

Divizioni Nr. 7 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 19209.51 km² dhe popullsi 39909 banorë.[1] Stettler dhe Wainwright është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta