Divizioni Nr. 7 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 7 (kthjellim).


Divizioni Nr. 7
Division Nr. 7
—  divizion  —
Divizioni Nr. 7 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 7
Divizioni Nr. 7
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°23′V 105°32′P / 50.39°V 105.54°P / 50.39; -105.54 (Divizioni Nr. 7)Koordinatat: 50°23′V 105°32′P / 50.39°V 105.54°P / 50.39; -105.54 (Divizioni Nr. 7)
Sipërfaqja 18.835,84 km2
Popullsia 45.532 banorë 2006
Dendësia 2,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 7 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 18835.84 km² dhe popullsi 45532 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan