Divizioni Nr. 8 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 8 (kthjellim).
Divizioni Nr. 8
Division Nr. 8
—  divizion  
Divizioni Nr. 8 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 8
Divizioni Nr. 8
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°18′V 107°48′P / 50.3°V 107.8°P / 50.3; -107.8 (Divizioni Nr. 8)Koordinatat: 50°18′V 107°48′P / 50.3°V 107.8°P / 50.3; -107.8 (Divizioni Nr. 8)
Sipërfaqja 22.233,27 km2
Popullsia 29.199 banorë 2006
Dendësia 1,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 8 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 22233.27 km² dhe popullsi 29199 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan