Divizioni Nr. 9 (Alberta)

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 9 (kthjellim).


Divizioni Nr. 9
Division Nr. 9
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Rocky Mountain House
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°22′V 114°55′P / 52.37°V 114.92°P / 52.37; -114.92 (Divizioni Nr. 9)Koordinatat: 52°22′V 114°55′P / 52.37°V 114.92°P / 52.37; -114.92 (Divizioni Nr. 9)
Sipërfaqja 18.921,38 km2
Popullsia 20.351 banorë 2006
Dendësia 1,08 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 9 – harta_foto

Divizioni Nr. 9 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 18921.38 km² dhe popullsi 20351 banorë.[1] Rocky Mountain House është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[edit | edit source]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[edit | edit source]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta