Divizioni Nr. 9 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 9 (kthjellim).


Divizioni Nr. 9
Division Nr. 9
—  divizion  —
Divizioni Nr. 9 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 9
Divizioni Nr. 9
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°58′45″V 98°17′29″P / 49.9792273°V 98.2912889°P / 49.9792273; -98.2912889 (Divizioni Nr. 9)Koordinatat: 49°58′45″V 98°17′29″P / 49.9792273°V 98.2912889°P / 49.9792273; -98.2912889 (Divizioni Nr. 9)
Popullsia 23.086 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 9 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 23086 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba