Dmitri Alajev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dmitry Alayev
Të dhënat personale
Emri i plotëDmitry Valentinovich Alayev
Data e lindjes18 dhjetor 1988
Gjatësia1,78 m (5 ft 10 in)
PozicioniSulmues/Mesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008FC Zenit-2 St. Petersburg13(0)
2009FC Pskov-747 Pskov9(1)
2010FC Sever Murmansk16(0)
2010FC Torpedo-ZIL Moscow2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Dmitry Valentinovich Alayev (Rusisht: Дми́трий Валенти́нович Ала́ев; lindi më 18 dhjetor 1988) është futbollistë rusë. Ai së fundi ka luajtur në skuadrën FC Torpedo-ZIL Moscow.