Jump to content

Dmitry Peskov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Portreti zyrtar, 2018.

Dmitry Sergeyevich Peskov (Rusisht: Dmitrij Sergeevič Peskov, lindur më: 17 tetor 1967) është një diplomat rus dhe sekretar i shtypit i presidentit rus Vladimir Putin.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]