Dobresh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobresh
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Tiranës
Rrethi: Rrethi i Tiranës
Komuna: Komuna Bërzhitë
Targat e automjeteve: TR
Përdorimi i stampës

Dobresh është një fshatkomunën Bërzhitërrethin e TiranësShqipërisë.AI ka perafersisht 600 banore dhe ka nje shkolle fillore.Ne shkollen fillore eshte klasa e pare,e dyte,e trete dhe e katert.Ka dhe nje kopsht femijesh.Po ashtu ka dhe nje pike shumice.Nuk eshte nje fshat shume i zhviluar.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]