Dojrani i Ri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dojrani i Ri
Fshat
Vendndodhja
Dojrani i Ri is located in Maqedonia e Veriut
Dojrani i Ri
Dojrani i Ri
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Dojran
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 157 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1485
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 13′ 14″ Veri

22° 42′ 18″ Lindje

Popullsia 1.100 banorë (2002)