Dojrani i Vjetër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dojrani i Vjetër
Fshat
noform
Vendndodhja
Dojrani i Vjetër is located in Maqedonia e Veriut
Dojrani i Vjetër
Dojrani i Vjetër
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Dojran
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 157 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1487
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 11′ 11.29″ Veri

22° 43′ 13.08″ Lindje

Popullsia 363 banorë (2002)