Dollgaeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dollgaeci
Fshat
noform
Vendndodhja
Dollgaeci is located in Maqedonia e Veriut
Dollgaeci
Dollgaeci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 655 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7505
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 32′ 07″ Veri

21° 22′ 32″ Lindje

Popullsia 70 banorë (2002)