Jump to content

Dolno Konjsko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dolno Konjsko është një fshatkomunën e Ohrit, Maqedonia e Veriut . Ndodhet 7 km nga Ohri dhe konsiderohet si një vend turistik, me shumë hotele dhe restorante.

Sipas regjistrimit të vitit 2002, fshati kishte gjithsej 551 banorë. [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Macedonian Census (2002), Book 5 - Total population according to the Ethnic Affiliation, Mother Tongue and Religion, The State Statistical Office, Skopje, 2002, p. 150.