Domingo Pérez, Toledo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Domingo Pérez
Komunë
Vendndodhja
Domingo Pérez is located in Spanjë
Domingo Pérez
Domingo Pérez

Koordinatat: 39°58′37″V 4°30′17″P / 39.97694°V 4.50472°P / 39.97694; -4.50472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Blas Rodríguez Gómez de las Heras(2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13 km2
Lartësia 498 m (m.n.d.)
Popullsia 552 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Domingoperano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45544
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 58′ 37″ Veri

4° 30′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.domingoperez.org


Domingo Pérez është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Domingo Pérez ka 552 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]