Dominici

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dominici
Dominici.JPG
Të dhëna
PrejardhjaFlag of the United States.svg Shtetet e Bashkuara
ZhanretProgressive metal
Vitet aktive2005 - prezent
Shtëpitë diskografikeInsideOut Music
Faqja e internetitdominici.com
AnëtarëtCharlie Dominici
Brian Maillard
Americo Rigoldi
Riccardo eRIK Atzeni
Yan Maillard

Dominici është një progressive metal bend i formuar në vitin 2005 nga ish-vokalisti i bendit Dream Theater, Charlie Dominici.

Dominici qe para-bendi për tre koncerte të turnesë së fundit të Dream Theater, "Chaos in Motion", të cilat u mbajtën në Kroaci, Hungari, dhe Austri.

Anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]