Don Rickles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Don Rickles
Don Rickles.jpg
Rickles, 2008
Informacione personale
Ditëlindja 8 maj, 1926
Vendlindja Queens, New York, U.S.
Faqja zyrtare http://www.donrickles.com

Don Rickles lindi më 8 maj, 1926Queens, New York si Donald Jay Rickles. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.