Don Rickles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Don Rickles
Don Rickles 1.jpg
Rickles, 2010
Informacione personale
Vendlindja Queens, Nju Jork, SHBA
Vendvdekja Beverly Hills, Kalifornia, SHBA
Bashkëshort(ja) Barbara Sklar
(1965–2017; his death)
Kombësia amerikan
Faqja zyrtare https://www.donrickles.com

Don Rickles lindi më 8 maj, 1926Queens, Nju Jork si Donald Jay Rickles dhe vdiq më 6 prill, 2017Beverly Hills, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Don Rickles – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.