Donald-Olivier Sié

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Donald-Olivier Sié
Të dhënat personale
Emri i plotëDonald-Olivier Sié
Data e lindjes (1970-04-03) 3 Prill, 1970 (51 vjeç)
Vendi i lindjesAbidjan, Bregu i Fildishtë
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1995ASEC Mimosas
1996Nagoya Grampus Eight
1997-1998ASEC Mimosas
1998-1999Toulouse
1999-2000RC Paris
2000-2001Stade Reims
Ekipi kombëtar
1990–2000Stampa:CIVf42(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Donald-Olivier Sié (lindur më 3 Prill 1970) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren fildishtase ka luajtur 42 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:CIVf
Vite Ndeshje Gola
1990 1 1
1991 2 1
1992 5 2
1993 6 0
1994 9 1
1995 2 0
1996 3 0
1997 1 0
1998 6 0
1999 3 0
2000 4 1
Gjithsej 42 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]