Donat Qosja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Donat Qosja u lind më 8 gusht 1974Prishtinë, eshte djali i Isa Qosja , Kosovë është aktor i njohur Shqiptar nga Kosova i cili ka luajtur në disa filma dhe seriale ka diplomuar për aktrim në Universitetin e Prishtinës aktualisht jeton në Prishtinë ku që 9 vite ësht pjesë e Serialit të famshëm komedik Kafeneja Jonë - Te Oki.Pas nderprerjes se serialit Kafeneja Jone , ai vazhdoi duke punuar ne teater dhe ne film , pas nje kohe ai rikthehet perseri ne serialin komik Zyrja per GJithqka me rolin e Mirit , por qe edhe ky seriale nuk ka pasur jetgjatesi edhe pse shum shikushmeri ne vitin 2016 seriali komik Kafeneja Jone rikthehet perserine ekran pjes e saj edhe Donat Qosja .

JETA PERSONALE Donat Qosja eshte i martuar me Rudina Qosjen - kan 3 femije dy vajza dhe nje djale me emrin Diell

Teatër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Serialet Televizive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]