Doorn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Doorn (kthjellim).


Doorn
—  woonplaats  —
stema_figuraVlag Doorn.jpg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna Utrechtse Heuvelrug
Koordinatat 52°02′01″V 5°20′43″L / 52.033611°V 5.3452778°L / 52.033611; 5.3452778 (Doorn)Koordinatat: 52°02′01″V 5°20′43″L / 52.033611°V 5.3452778°L / 52.033611; 5.3452778 (Doorn)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 3940, 3941
Doorn is located in Hollandë
Doorn
Doorn

Doorn është një qytezë në Utrechtse Heuvelrug, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Doorn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Utrecht