Dosrius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dosrius
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Dosrius is located in Spanjë
Dosrius
Dosrius

Koordinatat: 41°35′V 2°25′L / 41.583°V 2.417°L / 41.583; 2.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Josep Jo i Munné
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.73 km2
Lartësia 147 m (m.n.d.)
Popullsia 4658 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Dosriuenc, dosriuenca
Zona Kohore UTC+1


Dosrius është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Dosrius ka 4658 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Dosrius – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale