Drenova (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drenova (Brod)
Fshat
noform
Vendndodhja
Drenova (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Drenova (Brod)
Drenova (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 912 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 27′ 55″ Veri

21° 14′ 14″ Lindje

Popullsia 33 banorë (2002)

Drenova (maqedonisht: Дреново) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.