Drilon Hajrizi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Informacionet
Emri dhe Mbiemri: Drilon Hajrizi
Ditëlindja: 17 janar 1991
Vendlindja: Mitrovicë, RSF Jugosllavia
Kombësia: Kosovarë
Gjatësia: 2.03 m
Pesha: 108 kg
Pozita: Forward
Numri: 17
Ekipi: Kanazawa Samuraiz

Drilon Hajrizi (lindi më 17 janar 1991) është basketbollistë kosovarë që luan për skuadrën japoneze Kanazawa SamuraizB. League.

Karriera profesionale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kanazawa Samuraiz[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 3 janar 2018. Hajrizi u bashkua me skuadrën japoneze Kanazawa Samuraiz.[1] Më 17 janar 2018, Kanazawa Samurai bëri publike transferimi e Hajrizit nëpërmjet llogarisë së Facebook.[2][3]

Karriera ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 31 gusht 2016, ai e bëri debutimin e tij me Kosovën në ndeshje kualifikuese të EuroBasket 2017 kundër Sllovenisë.[4]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Drilon Hajrizi transferohet në Japoni". Borozani. 3 janar 2018. Arkivuar nga origjinali më 19 shkurt 2018. Marrë më 30 mars 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "ZYRTARE: Drilon Hajrizi në Japoni". Lajmi.net (në anglisht). 17 janar 2018.
  3. ^ "Drilon Hajrizi presented at Japanese team". Eurobasket (në anglisht). 17 janar 2018.
  4. ^ "Slovenia (113–68) Kosovo". Eurobasket (në anglisht). 31 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]