Dritan Prifti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dritan Prifti.jpg

Dritan Prifti lindi më 27 gusht 1968Berat dhe vdiq më 12 tetor 2017Tiranë.

Prifti ishte më 2009–2011 deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ai ishte Ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës së Shqipërisë nga viti 2009 deri 2010.

Ndërroi jetë më 12 tetor 2017.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]