Dritan Prifti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dritan Prifti lindi më 27 gusht 1968Berat dhe vdiq më 12 tetor 2017Tiranë.

Prifti ishte më 2009–2011 deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ai ishte Ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës së Shqipërisë nga viti 2009 deri 2010.

Ndërroi jetë më 12 tetor 2017, pas nje beteje disa mujore me leucemine.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vuante nga sëmundje e rëndë - Ndahet nga jeta ish-Ministri i Energjitikës, Dritan Prifti". Ora News. 12 tetor 2017. Arkivuar nga origjinali më 15 tetor 2017. Marrë më 12 tetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)