Duitama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Duitama
Qytet
noform
Qendra e qytetit
Stema_figura
Stema e Duitamës
Flag of Duitama.svg
Flamuri i Duitamës
Vendndodhja
Duitama is located in Kolumbia
Duitama
Duitama

Koordinatat: 5°50′V 73°01′P / 5.833°V 73.017°P / 5.833; -73.017

Administrimi
Shteti Flamuri Kolumbia
Provinca Tundama
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 266.93 km2
Lartësia 2,590 m (m.n.d.)
Popullsia 113,105 banorë
Dendësia 420 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 150461-69
Prefiksi +7
Faqja Zyrtare www.duitama-boyaca.gov.co

Duitama është qytet dhe komunë në Kolumbi. Ndodhet 240 kilometra në verilindje të Bogotës dhe 50 kilometra në verilindje të Tunjas.[1] Temperatura mesatare në qytet është 16 °C.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]