Dumbo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Dumbo është një film i animuar amerikan i vitit 1941 nga regjisori Ben Sharpsteen. Filmi u lëshua nga studio e Disney dhe u shfaq për herë të parë në SHBA23 tetor 1941.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]