Duran Duran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Duran Duran
LabeliCapitol, EMI, Epic, Hollywood Records, S-Curve

Duran Duran është një grup i new wave nga Britania, që u themelua në vitin 1978 nga John Taylor (bas kitarë, here vokal), Nick Rhodes (tastierë), Simon Le Bon (vokal, bashkangjitën bendit në vitin 1980), Roger Andrew Taylor (bateri) dhe Andy Taylor (kitäre, aktive deri në vitin 2006) dhe kanë qenë shumë të popullarizuara në 1980 e deri më sot.

Personeli[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anëtarët aktualë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anëtarët e mëpashëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Studio albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]