Dvorishti (Berovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dvorishti (Berovë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Dvorishti (Berovë) is located in Maqedonia e Veriut
Dvorishti (Berovë)
Dvorishti (Berovë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Berovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 1016 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2315
Prefiksi +389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 35′ 10″ Veri

22° 55′ 10″ Lindje

Popullsia 757 banorë (2002)