Dy ndërtesa të shkollës follore Jeronim De Rada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dy ndërtesa të shkollës follore Jeronim De Rada
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Ferizaj, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3463

Dy ndërtesa të shkollës follore Jeronim De Rada është një monument i trashëgimisë kulturore në Ferizaj, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]