Dyer, dyer, dyer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dyer, dyer, dyer është një film i realizuar në vitin 2011. Filmi flet për jetët paralele të disa familjeve të cilave u mungon intimiteti.

[1] [2] [3]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Kreshnik Saraçi
  • Aktorët: Luli Bitri, Ahmet Pasha, Monika Lubonja, Ardit Saraçi, Endri Çela
  • Prodhuar nga: OnFilm Production & Digitalb (Al)
  • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANCC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok
  3. ^ https://www.imdb.com/title/tt2379815/