EM Strasbourg Business School

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"EM Strasbourg Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Strasburg. Ngritur që në vitin 1919.

"EM Strasbourg" u rendit e 85-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2019-ën nga gazeta "Finacial Times"[1].

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EPAS dhe AACSB[2]. Shkolla numëron mbi 22000 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Jean-Marc Zulesi (Politikan francez).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "European Business School Rankings 2019". Arkivuar nga origjinali më 28 mars 2020. Marrë më 4 korrik 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ L’EM Strasbourg reçoit l’accréditation Amba

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]