Echt-Susteren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Echt-Susteren (kthjellim).


Echt-Susteren
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Echt-Susteren.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Echt
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°05′00″V 5°52′00″L / 51.0833°V 5.8667°L / 51.0833; 5.8667 (Echt-Susteren)Koordinatat: 51°05′00″V 5°52′00″L / 51.0833°V 5.8667°L / 51.0833; 5.8667 (Echt-Susteren)
Sipërfaqja 104,6 km2
Popullsia 32.196 banorë 2011
Dendësia 307,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 046, 0475
Kodi Postar 6100-6118
Kodi statistikor 1711
Echt is located in Hollandë
Echt
Echt
Echt-Susteren – harta_foto
www.echt-susteren.nl

Echt-Susteren është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 104.6 km² dhe popullsi 32196 banorë[1]. Echt është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu