Edenryd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rruga e vjetër kryesore mes Blekinge dhe Skåne, në Edenryd

Edenryd është fshat në Komunën BromöllaSkåne, Suedi.[1]

Këngëtarja Sanna Nielsen lindi dhe u rrit në Edenryd.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vandring längs Edenryds kustled, 19 maj 2013". Edenryd.org. Marrë më 21 mars 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Sanna Nielsen låg etta på svensktoppen som 11-åring". SVT.se. Marrë më 21 mars 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)