Edifício Altino Arantes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Edifício Altino Arantes

Edifício Altino Arantes është ndërtesa e katërt më e lartë në São Paulo, Brazil. Ndërtimi i saj filloi më 1939 dhe përfundoi më 1947. Edifício Altino Arantes është 161 metra e lartë dhe ka 40 kate.