Egzon Bejtullai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Egzon Bejtullai
Të dhënat personale
Data e lindjes7 janar 1994
Vendi i lindjesTetovë, Republika e Maqedonisë
Gjatësia1,86 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtë në anën e djathtë
Informacionet për klubin
Klubi aktualShkendija
Numri4
Karriera në rini
0–2011FK Teteks
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2013FK Teteks43(0)
2013–KF Shkëndija146(3)
Ekipi kombëtar
2012–2014Maqedonia U197(0)
2014–2017Maqedonia U218(0)
2018–Maqedonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Egzon Bejtulai (Maqedonisht: Егзон Бејтулаи) është futbollistë maqedonas i cili luan për KF Shkëndija. Ai ka luajtur për Maqedoninë U21 në Kampionatin Evropian U21.[1]

Në maj 2016 dhe mars 2017 ai morri një thirrje nga kombëtarja maqedonasw në ndeshjen miqësore kundër Azerbajxhanit[2], Iranit dhe Bjellorusisë, por ai nuk bëri debutimin e tij deri në vitin 2018 në UEFA Ligën Kombëtare, kur ai hyri në lojë kundër Gjibraltarit në minutën e 85.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "UEFA Euro 2017 match report against Spain". UEFA.com. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Match report against Azerbaijan". MacedonianFootball.com. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Match report against Gibraltar". UEFA.com. Egzon Bejtulai Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)