Jump to content

Eichenau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Eichenau
Popullsia
 • Gjithsej11.912
{{{postal_code_type}}}
82223
Faqja zyrtarewww.eichenau.org

Eichenau është komunëBavaria, Gjermani. Ndodhet 20 kilometra në perëndim të Mynihut. Vendbanimi u rrit sipas planit që u bë nga komisioneri Josef Nibler që nga viti 1916.

Komuna ka dy shkolla fillore (Grundschule) dhe një shkollë të mesme (Mittelschule).