Eijsden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Eijsden (kthjellim).


Eijsden
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Eijsden.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Eijsden-Margraten
Koordinatat 50°46′40″V 5°42′39″L / 50.77778°V 5.710833°L / 50.77778; 5.710833 (Eijsden)Koordinatat: 50°46′40″V 5°42′39″L / 50.77778°V 5.710833°L / 50.77778; 5.710833 (Eijsden)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 043
Kodi Postar 6245-6247
Eijsden is located in Hollandë
Eijsden
Eijsden

Eijsden është një qytezë në Eijsden-Margraten, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Eijsden – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu